Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Σελίδα 1 από 37 1, 2, 3 ... 19 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 1/8/2018, 22:31

Αγαπητοί φίλοι επειδή εδώ και λίγο καιρό η Lego στέλνει πλέον και στην Ελλάδα μέσα από το ηλεκτρονικό της κατάστημα & επειδή ακούγονται πολλά για τις τιμές, τα μεταφορικά, τα προνόμια, τους VIP πόντους τα exclusive δώρα κ.α. σκέφτηκα να ανοίξω το παρακάτω θέμα κι όποιος κάνει αγορές από κει να ενημερώνει ή να γράφει τις απόψεις του για τις αγορές κτλ εδώ.

Κάνω λοιπόν ποδαρικό και λέω ότι μόλις έβαλα την πρώτη μου παραγγελία από το site της Lego. Σε πρώτη φάση ελπίζω να έκανα τα βήματα σωστά, γιατί είμαι και ολίγον (!) άσχετος με δαύτα. Η διαδικασία ολοκληρώθηκε επιτυχώς(email βέβαια δε μου ήρθε ακόμα), τα μεταφορικά είναι όντως δωρεάν για αγορές πάνω από 55 ευρώ, το exclusive δωράκι της Unikitty είδα ότι είναι διαθέσιμο και για το ελληνικό κοινό, και αυτό το λέω επειδή προκλήθηκε μια σύγχυση στην αρχή με το promo δωράκι του Ιουλίου τον Mr Banana ο οποίος δεν ήταν διαθέσιμος για εμάς. Με την κίνηση αυτή κρίνω ότι όλα πάνε καλά & ότι επειδή το ελληνικό μαγαζί ήταν σε αρχικό στάδιο τον Ιούλιο γι΄αυτό είχαμε εξαιρεθεί από το δώρο. Με την παραγγελία η Lego θα μου στείλει & ένα δώρο που δεν αναφέρεται στο site. Είναι το exclusive polybag 40178 που έδιναν δωρεάν τον περασμένο χειμώνα για αγορές άνω κάποιου συγκεκριμένου ποσού. Δε ξέρω που οφείλεται αυτή τους η κίνηση, μάλλον θέλουν να μας καλοπιάσουν ή τους ξέμειναν πολλά polybags! Razz Όταν άλλαξα πάντως region και έβαλα ότι είμαι Δανία, έκανα τις ίδιες αγορές και πήγα στο καλάθι, δε μου έβγαλε το συγκεκριμένο polybag στην παραγγελία. Οι VIP πόντοι μου θα μπουν κανονικά στην κάρτα μου όταν επιβεβαιωθεί η παραγγελία και θα παραδοθεί σε 7 εργάσιμες ημέρες (minimum χρόνος παράδοσης). Για οτιδήποτε νεότερο ή όταν λάβω την παραγγελία θα απαντήσω ξανά εδώ.
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Patgeo 2/8/2018, 09:28

Καλή αρχή Μάνο! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να λάβεις την παραγγελία σου! Very Happy

Η συγκεκριμένη πρωτοβουλία πάντως, είναι πολύ καλά και άκρως ενδιαφέρουσα! Wink

Ευχαριστούμε!
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από vgang 2/8/2018, 14:35

Άντε με το καλο! Όταν παρεις μήνυμα οτι σου τα έχουν στείλει, καλο θα ξτν να μας πεις και με ποιο τρόπο τα στέλνουν (ταχυδρομείο/courier). Παντως το VIP set ειναι πολυ καλο και αξίζει μια παραγγελία απο μόνο του! Μόλις ξανά ειναι σε στοκ τα xtra polybag....

vgang
Επιδέξιος τσεκουράς
Επιδέξιος τσεκουράς

Posts : 373
Τουβλάκια : 7
Join date : 11/09/2017
Location : Cyprus

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 2/8/2018, 15:01

Σε πρώτη φάση μου ήρθε ενημερωτικό email για την επιβεβαίωση της παραγγελίας,τους VIP πόντους την επιβεβαίωση πληρωμής μέσω κάρτας και ενημερώνουν ότι η αποστολή θα ξεκινήσει όταν εγκριθεί το ποσό πληρωμής μέσω τράπεζας...Δε δίνει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα απλά λέει ότι διαφέρει από χώρα σε χώρα...Για να δούμε!
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 2/8/2018, 15:45

Ενδιαφερον το θεμα , εχω περιεργεια οσο αφορα το χρονικο διαστημα που θα παραλαβεις σε σχεση με την ημερομηνια παραγγελιας και φυσικα την συσκευασια ! Εχω ακουσει οχι και πολυ θετικα σχολια για τις συσκευασιες της lego.
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Gunman 2/8/2018, 19:55

Ωραίο νήμα Μάνο, όταν σου έρθουν αν μπορείς πες μας από που τα στέλνουν. Wink

_________________
Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 21139776214_75ebde72fc_o
Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 25173931585_0ac8babac5_o  Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 31270308952_256cc40e5e_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 25080547851_fbe5e91d19_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24987877289_b4fcde50df_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 3/8/2018, 09:30


Ξεκιναω λιγο απο την αρχη για να καταλαβαιτε τι γινεται, συγνωμη για το μεγαλο ποσταρισμα...
Ψαχουλευω στο lego shop καλουδια εχοντας μπει με τον κωδικο μου, σε καποια φαση πεφτω εκει που λεει vip μελος και εξτρα points.
Aφου γινομαι Vip και ερχεται μετα απο κανα μισαωρο η επιβεβαιωση με τον κωδικο και τα γιουχου εγινα vip μελος
Μου πεταει παραπλευρα οτι προαγοραζοντας το 75954 και το 75953 εχεις διπλους ποντους. Οκ τσιμπαω!!!

Δεν αντεξα στον πειρασμό , εκανα παραγγελια το 75954 hogwarts great hall. Η λεγκο με ενημερωσε οτι θα παρω και εγω το vip polybag σαν δωρακι και διπλά μπονους διοτι ειναι προπαραγγελια .Με ενημερωσε μετα το τελος της παραγγελιας οτι θα μου ερθει μεχρι 15 αυγουστου ,αλλα.....

Μου στελνει email (Thank you for shopping with us! Hello Nick,
This email is confirmation that we have received your order placed on 03-08-2018*. Your order details are below.)
και φυσικα τα σχετικα δηλαδη κωδικο παραγγελιας και κωδικο vip μελους.

Εγώ περιμένω για το email απόδειξης ωστόσο.

Και μου ηρθε το επομενο email σε κανα 20λεπτο.
Status update on your LEGO®️ order

Hello Nick,
Thank you for ordering from shop.LEGO.com. Unfortunately, the item(s) listed below are currently out of stock and it will be a little longer before we can ship the out of stock item(s) to you.

If you made your payment via credit card, please note that while we will authorise your card shortly, it will not be charged until we ship the out of stock item(s). You will receive a separate email notification at that time.

We apologise for any inconvenience this delay may cause. If you're worried your order will not arrive in time and you wish to change or cancel the item(s) below, please contact us on 00-800-5346-5555.

Best regards,
The LEGO Customer Service Team

Φυσικα δεν θα ακυρωσω την παραγγελια,με γείωσε καπως το θεμα και επισης σωστο απο μερους της να μην μου χρεωσει την πιστωτικη καρτα μου παρα μονο οταν ερθει η ωρα που θα το παραλαβω. Καταλαβαινω οτι με τα harry potter επικρατει τρελα χαος και ερχονται απο παντου παραγγελιες. Θα ηταν ποιο τίμιο να μην με αφηνει να το παραγγειλω εφοσον ειχα μπει σαν μελος vip.
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 3/8/2018, 11:19

Καλημέρα παίδες! Είμαι σε εξωτερικές δουλειές είμαι απο το κινητό και δε μπορώ να γράφω πολλά. Νικόλα γι αυτά που είπες και γενικά για όποιον άλλο θέλει να βάλει παραγγελία προσοχή στα καινούργια προϊόντα και ειδικά σε αυτά που μπορείς να προσθέσεις στο καλάθι αλλά γράφει από κάτω " BACK ORDER". Διαβάστε προσεκτικά (αστερίσκους, ψιλά γράμματα κτλ)τι προβλέπει η Lego γι αυτά τα σετς. Αναγράφονται όλες οι οδηγίες αναλυτικά!
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από vgang 3/8/2018, 14:12

Όσον αφορά τα timings των παραγγελιών απο το Lego S@H, απο την εμπειρία μου απο Αγγλία, Ιταλία και Γερμανία, οτι ειναι σε στοκ στέλνετε εντός 2-3 ημερών (έρχετε μήνυμα με tracking συνήθως) και μετά απο καμμια μέρα έρχεται αλλο μήνυμα με το invoice. Της Ιταλία φεύγουν απο Γερμανία με απλά δέματα DHL και παραδίδονται απο απλό ταχυδρομείο συστημένα, όποτε πολυ πιθανόν να ισχύει το ίδιο και για την Ελλάδα!

vgang
Επιδέξιος τσεκουράς
Επιδέξιος τσεκουράς

Posts : 373
Τουβλάκια : 7
Join date : 11/09/2017
Location : Cyprus

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 4/8/2018, 13:00

Παίδες καλημέρα! Μου ήρθε σήμερα το πρωί καινούριο ενημερωτικό μήνυμα από τη Lego ότι η αποστολή του δέματός μου ξεκίνησε. Έχω tracking number για να ελέγχω την παραγγελία. Προς το παρόν δε ξέρω πως στέλνουν αλλά στο email αναφέρουν τη λέξη courier και η κατάληξη του t.n. είναι DE οπότε το δέμα φεύγει από Γερμανία... Η απάντηση ήταν η εξής:

Your LEGO®️ order is on its way!

Hello Emmanouil,

Your LEGO®️ order has been shipped*. The tracking number is ***************. It may take up to 24 hours for your tracking information to be available on the shipping courier's website. After this time, you can track the progress of your parcel here. Contact Customer Service if you have any questions regarding your order.

Please note: If your order contains a Pick A Brick, it will be shipped separately and should arrive 10-20 business days from the date you placed your order.
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από vgang 4/8/2018, 14:04

Το ίδιο με το ιταλικό κατάστημα. Το στέλνουν με DHL Packet Service που καταλήγει στα τοπικά ταχυδρομεία.

vgang
Επιδέξιος τσεκουράς
Επιδέξιος τσεκουράς

Posts : 373
Τουβλάκια : 7
Join date : 11/09/2017
Location : Cyprus

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Patgeo 6/8/2018, 10:41

Ευχάριστη εξέλιξη! Μου κάνει εντύπωση η αναφορά για το pick a brick! Λογικά είναι να χρειάζονται περισσότερο χρόνο.

Καλές παραλαβές!
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 6/8/2018, 22:01

Μου έστειλαν και invoice σήμερα. Και μένα μου έκανε εντύπωση φίλε μου αυτή η διευκρίνιση για το pick a brick... ποιός ο λόγος να μη συγκεντρώνονται όλα τα προϊόντα μαζί & να στέλνονται ταυτόχρονα αφού ανήκουν στην ίδια παραγγελία;
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Gunman 6/8/2018, 22:14

Ισως για να μην ξενερώνει ο κόσμος επειδή το pick a brick θέλει περισσότερες εργατοώρες για να ετοιμαστεί.
Καλώς να την δεχτείς την παραγγελιά Wink

_________________
Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 21139776214_75ebde72fc_o
Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 25173931585_0ac8babac5_o  Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 31270308952_256cc40e5e_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 25080547851_fbe5e91d19_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24987877289_b4fcde50df_o Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από vgang 7/8/2018, 00:51

Οι παραγγελίες για PAB ετοιμάζονται και στέλνονται από διαφορετική αποθήκη.

vgang
Επιδέξιος τσεκουράς
Επιδέξιος τσεκουράς

Posts : 373
Τουβλάκια : 7
Join date : 11/09/2017
Location : Cyprus

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 7/8/2018, 14:03

Για να δουμε , εμενα παντως ειπανε οτι δεν θα μου δεσμευσουν τα λεφτα μεχρι να ερθει το (75954 hogwarts great hall) διοτι θα αργησει. Πηγα σημερα να δω στο ΑΤΜ και το χαρτι γραφει οτι τα 109,99 ευρω ειναι υπο δεσμευση! Ουσιαστικα δεν μπορω να κανω αγορα με αυτα! Λογικα αυτο σημαινει οτι εχουν δρομολογησει κατα καποιο τροπο την προπαραγγελια και δεν θελουν μια τυχον ακυρωση απο μενα. Περιμενουμε....
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Patgeo 8/8/2018, 10:51

Με το καλό παιδιά!
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 10/8/2018, 01:34

Μανο τα ιδια και εμενα στειλανε οτι η παραγγελια εσταλει και το παρακολουθω το τρακιν σε συγκεκριμενο λινκ! Επειδη δοκιμασα στο ελληνικο σαιτ της DHL να μπω με το τρακινκ δεν βγαζει κατι!
Εσενα στο λινκ πατωντας το τωρα τι σου βγαζει ? Π.χ. οτι ταξιδευει ή βρισκεται σε καποιο μερος? scratch
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από vgang 10/8/2018, 08:26

Επειδή θα ερθει με ταχυδρομείο, βαλε το tracking στα ΕΛΤΑ.

vgang
Επιδέξιος τσεκουράς
Επιδέξιος τσεκουράς

Posts : 373
Τουβλάκια : 7
Join date : 11/09/2017
Location : Cyprus

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 10/8/2018, 09:23

vgang έγραψε:Επειδή θα ερθει με ταχυδρομείο, βαλε το tracking στα ΕΛΤΑ.

το εβαλα δεν ανταποκρινεται το ελτα τρακινκ! Αντιθετως το βαζω εδω και μου λεει που βρισκεται https://www.parcelmonitor.com/

(LATEST EVENT

Dispatched from sorting center
Feucht, Middle Franconia, Bavaria, Germany

10 Aug 18 07:47 AM)
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 10/8/2018, 09:26

Καλημέρα παίδες. Επειδή το τελευταίο update του tracking number ήταν στις 03/08, έστειλα ένα email στις 08/08 να ρωτήσω γιατί από 03/08 δεν έχει αλλάξει κάτι στην παραγγελία και πως λειτουργεί το σύστημα αποστολών επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω online από κει και δε γνωρίζω. Λίγα λεπτά μετά μου ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης και ότι σύντομα κάποιος από τους συνεργάτες θα μου απαντήσει. Μια μέρα μετά στις 09/08 μου απάντησε ένας συνεργάτης. Απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις μου ήταν πλήρως κατατοπιστικός, πρόθυμος και με φιλική διάθεση να εξυπηρετήσει σε οτιδήποτε άλλο είχα απορία. Μου είπε ότι τα δέματα φεύγουν από Γερμανία και παραδίδονται στον αποστολέα 7 με 10 εργάσιμες ημέρες μετά. Εγώ του είχα στείλει στις 5 εργάσιμες μέρες να δω τι συμβαίνει και μου είπε ότι η παραγγελία μου βρίσκεται ακόμα στα μισά. Μου είπε επίσης ότι αν δεν παραλάβω στο χρονικό περιθώριο των 10 ημερών να επικοινωνήσω ξανά με την εξυπηρέτηση πελατών. Στο τέλος συμπληρώνεις και μια φόρμα για το πόσο καλά ανταποκρίθηκε η εξυπηρέτηση πελατών στο αίτημά μου κτλ.
Στεναχωρέθηκα λίγο γιατί ήθελα να παραλάβω πριν το 15αύγουστο, γιατί τώρα με την αργία αυτή όλα πάνε πίσω σε αυτή τη χώρα άρα με βλέπω να παραλαμβάνω τελικά γύρω στις 20/08. Δεν πειράζει υπομονή!
Νικόλα βάζεις το tracking number στον εντοπισμό αντικειμένου στα ΕΛΤΑ και σου βγάζει που είναι. Όντως λειτουργεί αυτό που είπε ο Βαγγέλης πέρα από το link που έχεις από το site της Lego.
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 10/8/2018, 09:31

Μανο το δοκιμασα στο αλλα δεν βρεθηκε λεει αποτελεσμα για τον κωδικο μου. Δεν ξερω ισως ακομα δεν εχει παραδοθει στα ελτα ωστε να τον περασουν στα συστηματα. Εσενα λογικα εχει φτασει ελλαδα και το ελτα στον δειχνει! Δεν με πειραζει να εχω λιγη υπομονη απλα πρωτη φορα οσο ναναι..... scratch
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 10/8/2018, 09:41

Μπορεί ακόμα να μην έχει σκαναριστεί στο σύστημα. Εμένα έχει αναχωρήσει από Γερμανία οπότε ναι γι΄αυτό ίσως το βλέπω και μέσα από τα ΕΛΤΑ. Λίγη υπομονή χρειάζεται επειδή είναι η πρώτη φορά και δε ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει. Αν υπάρχει πάντως μια ψιλοκαθυστέρηση τώρα που είναι κάπως ''νεκρή''περίοδος για τα παιχνίδια φαντάζομαι τι θα γίνεται σε περιόδους υψηλής ζήτησης όπως τα Χριστούγεννα.
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από ironman 10/8/2018, 10:03

Manos_R έγραψε:Μπορεί ακόμα να μην έχει σκαναριστεί στο σύστημα. Εμένα έχει αναχωρήσει από Γερμανία οπότε ναι γι΄αυτό ίσως το βλέπω και μέσα από τα ΕΛΤΑ. Λίγη υπομονή χρειάζεται επειδή είναι η πρώτη φορά και δε ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει. Αν υπάρχει πάντως μια ψιλοκαθυστέρηση τώρα που είναι κάπως ''νεκρή''περίοδος για τα παιχνίδια φαντάζομαι τι θα γίνεται σε περιόδους υψηλής ζήτησης όπως τα Χριστούγεννα.

Κοιτ σου λεει 7-10 εργασιμες, εγω που το παρακολουθω απο εχτες στο λινκ που εδωσα , δειχνει οτι πηδαει απο πολη σε πολη της γερμανιας καποια στιγμη θα παει σε καποιο αεροδρομιο για ελλαδα. Τεραστια εταιρια με εκατομυρια πωλησεις ανα ημερα , φαντασου στα 7 δις ανθρωπων ολο και καποιοι πατανε το κουμπακι shop και order. Ειδικα χριστουγεννα -πρωτοχρονια θα υπαρχει σοβαρη καθυστερηση.
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR Empty Απ: Αγορές από το επίσημο site της Lego: shop.lego.com/en-GR

Δημοσίευση από Manos_R 13/8/2018, 22:02

Το δεματάκι μου σήμερα βρίσκεται Πειραιά! Τελικά ο χρόνος παράδοσης δεν είναι αργός, αν υπολογίσουμε ότι το δέμα έφυγε από Γερμανία 03/08 ημέρα Παρασκευή κι από τότε μεσολάβησαν δύο Σ/Κ που δε θεωρούνται εργάσιμες ημέρες. Αν δεν ήταν η αργία της Τετάρτης πιστεύω ότι Τετάρτη θα παραλάμβανα. Τώρα ως το τέλος της εβδομάδας πιστεύω να έχω παραλάβει!
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 37 1, 2, 3 ... 19 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης