Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Σελίδα 7 από 23 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Manos_R 3/8/2016, 10:39

Καλημέρα!! Ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθεια σας!
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από GiannisM 6/9/2016, 11:11

Είμαι ο Γιάννης, 43 αρης.... Έχω δυο καταπληκτικά παιδάκια, την αγορίνα μου και την κοράκλα μου. Είμαι IT Manager σε μια εταιρεία PR. Δεν είμαι φανατικός έτσι όπως πολλοί εδώ αλλά μου αρέσουν τα Lego και γενικότερα τα  Classic, Creator, Mindstorms και Technic.

Έχω αρκετά σετ, 41 για την ακρίβεια. Απλά το σπίτι μικρό και τα περισσότερα είναι σε αποθηκευτικούς χώρους.

Ο Γιώργος μου είχε στείλει ένα mail αρκετό καιρό τώρα απλά κάπου παράπεσε / ξεχάστηκε και δεν μπόρεσα να ασχοληθώ.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση και χαιρετώ όλους τους φίλους εδώ

Καλή συνεχεία

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25k6f0w

GiannisM
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 10
Τουβλάκια : 10
Join date : 06/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Patgeo 6/9/2016, 12:15

Γιάννη, καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Βλέπω, είσαι "δικός μου", λόγω των technic και των mindstorms! Very Happy Στο Cafe Corner, θα βρεις θέματα και για τα 2!

Η συλλογή σου, είναι αρκετά μεγάλη μπορώ να πω. Μπράβο! Πιστεύω να μπορέσουμε να ρίξουμε καμιά ματιά στην συλλογή σου κάποια στιγμή! Wink

Καλώς ήρθες και πάλι, και πιστεύω να περνάς ευχάριστα τον χρόνο σου στην παρέα μας! Very Happy
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από GiannisM 6/9/2016, 12:18

Δεν ξερω με ποιο τροπο να τα δειξω. Στο http://brickset.com/ ειναι ολα αλλα δεν ξερω πως να παρω το Link με ολα αυτα που εχω....καμια βοηθεια ανδ ξερει καποιος?

GiannisM
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 10
Τουβλάκια : 10
Join date : 06/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Patgeo 6/9/2016, 13:22

Να σου πω την αλήθεια Γιάννη, ούτε εγώ το γνωρίζω...

Ίσως με κάποιο print screen, και να το ανεβάσεις εδώ. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος όμως...
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από GiannisM 6/9/2016, 13:32

Ξερεις ωραιο θα ηταν αν μπορουσε καποιος να το κανει και εδω οπως στο brickset. Με καποιο component για το phpBB πχ...

Ας το δει ο διαχειρηστης ισως να το καταφερει.

GiannisM
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 10
Τουβλάκια : 10
Join date : 06/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Gunman 6/9/2016, 17:55

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Γιάννη, είμαι αρκετα ανενεργός αυτό το διάστημα λόγω ανακαίνισης του σπιτιού μου και επειδή προετοιμάζομαι και για ταξιδάκι με τον φίλο @Mpyromaxos προς Βελιγράδι όπου θα εκθέσουμε δημιουργίες μας.

Το forum το έχω στήσει εγώ με την βοήθεια του support forum της forumotion, δεν σκαμπάζω από στήσιμο σελίδων επεκτάσεις κλπ αλλά κάποια στιγμή το βλέπουμε.

Το καλύτερο απ'όλα είναι οι φωτογραφίες, όπως αυτή που ανέβασες,αν θες μπορείς να ανεβάσεις και άλλες υπάρχουν νήματα όπως "my lego room" "η συλλογή μου" κλπ Wink

Από πού είσαιαν επιτρέπεται?


_________________
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 21139776214_75ebde72fc_o
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25173931585_0ac8babac5_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 31270308952_256cc40e5e_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25080547851_fbe5e91d19_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24987877289_b4fcde50df_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από ironman 7/9/2016, 00:14

καλως ηρθες γιαννη , οσο αφορα το brickset που εχω ψαξει γιατι ειμαι μελος δεν γινεται να τα μεταφερεις σαν φωτο εδω εκτος αν κανεις το γνωστο print scr, υπαρχει ομως μια μεθοδος που μπορεις να τα περασεις σαν excel!
Πας επανω στο MY SETS μπαινεις και πατας το Overview of your sets and minifigs επειτα στην αριστερη πλευρα σου εμφανιζει SETS OWNED... εκει θα παρατηρησεις 3 σημεια ΙΜPORT ,EXPORT ,SHARE ! Bαζεις τον κερσορα επανω στο ΕXPORT  και το σωζεις as CSV....
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Manos_R 18/9/2016, 11:11

Καλώς ήρθες στη Legoπαρέα μας φίλε Γιάννη!! Very Happy
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Van-Helsing 28/9/2016, 02:51

Καλωσόρισες Γιάννη. Wink
Van-Helsing
Van-Helsing
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 28/06/2015
Age : 49
Location : Somewhere out there!

http://www.itexpertsforum.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από MoD 29/9/2016, 23:32

Χαιρετώ τους συμφορουμίτες και συμφορουμίτισες έμαθα για το φόρουμ αυτό από κάτι φωτογραφίες που είδα σε άλλο ένα ελληνικό φόρουμ από την παρουσία του ιδρυτή σας ( @Gunman ) στην έκθεση LUG 2016 στην σερβία. Πραγματικά πολύ ωραία MOCs όλων. Μπράβο στο κουράγιο στον χρόνο στην φαντασία σας Smile ... Ας ξεκινήσω να πω και εγώ μερικά πράγματα για μένα Smile

Με λένε Δημήτρη, γεννήθηκα στα Ιωάννινα κάπου μέσα στο 1977 και όπως καταλαβαίνεται στο θέμα lego είμαι σαν ένα μικρό παιδάκι Smile

Ασχολούμαι με τα lego από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου και εκτός από τα space της δεκαετίας του '80 και κάποια αεροπλάνα αυτοκίνητα κτλ που τα έπαιρνα Χριστούγεννα-Πάσχα-γιορτή-γενέθλια και μετά από πολύ οικονομία κ παρακάλια στην μαμά μου (χαχα) να πάμε στον Λαμπρόπουλο και στο Μινιόν. Εννοείτε ότι μερικές φορές μόνο σέρνοντας δεν με έβγαζε από μέσα γιατί τα ήθελα όλα χαχαχα. Άπό τα πρώτα μου σετ κάποια τα έχω ακόμα (ένα ασπρο jet με έναν πιλότο και 5 θέσεις σετ 6368-1: Jet Airliner, ένα space διαστημόπλοιο M-tron 6923-1: Particle Ioniser, κάποια μικρά πάλι από τις σειρές space και κάποια αστυνομικά κτλ)... δυστυχώς αρκετά χάθηκαν από τις μετακομίσεις κτλ  Sad  Sad

Κάποια στιγμή μετά το φανταριλίκι και μέχρι τα 25+ έκανα ένα "μικρό" διάλειμμα από την συστηματική ενασχόληση αν και ποτέ δεν έφυγαν από διάφορα σημεία του σπιτιού που είναι σαν διακοσμητικά... μετά ήρθε το ebay στην ζωή μας και μας "κατέστρεψε" με την καλή έννοια αν κ πάλι με μέτρο.. με ένα άλλο γνωστό μαγαζάκι με χύμα κομμάτια (ξέρετε πιο εννοώ χαχα) εκεί χάθηκε κάθε έλεγχος και το "με μέτρο" μετατράπηκε σε "με το μέτρο" χαχα ή μάλλον με το κιλό ποιο σωστά.

Γενικά ασχολούμαι κ με συλλογή ετοίμων (star wars, city, space, creator, modular ktl) αλλά κατα καιρούς και αφού πλέον έχω κ μία αρκετά μεγάλη συλλογή χύμα κομματιών και ανάλογα τον χρόνο-όρεξη-έμπνευση φτιάχνω και δικά μου. Κάποια στιγμή θα βγάλω και κάποιες καλές φωτογραφίες να δείτε. Ή κάποια ρεντερς σε όσα είναι ακόμα στα σκαριά ή φτιάχτηκαν αλλά διαλύθηκαν για να φτιαχτεί κάτι άλλο ή δεν υλοποιήθηκαν ποτέ. Μην με δείρετε όμως που δεν φτάνουν την λεπτομέρεια που έχω δει στα δικά σας... μιας και ένα από τα κριτήρια μου είναι να είναι όμορφα με όσο το δυνατόν λιγότερα κομμάτια και φυσικά να χρησιμοποιώ όσο περισσότερα έχω ήδη στοκ για όσα πάρουν τον δρόμο της "παραγωγής" ΄) .

Αυτα για τώρα τα υπόλοιπα εν καιρό  Smile

MoD
MoD
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 20/09/2016
Location : Ιωάννινα

https://www.flickr.com/MoDgr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Patgeo 30/9/2016, 00:02

Δημήτρη, καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Βλέπω μιλάς και εσύ με πολύ αγάπη για τα LEGO, και ειδικά για τις σειρές Space, κάτι που μου αρέσει!

Πιστεύω να περάσεις ευχάριστα τις ώρες σου παρέα μαζί μας! Very Happy
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Manos_R 30/9/2016, 12:39

Καλώς ήρθες στη Legoπαρέα μας φίλε Δημήτρη... Η περιγραφή για την απόκτηση κάποιου Lego set στην παιδική σου ηλικία μου θυμίζει πολύ την περίπτωσή μου χαχαχα!Περίμενα πως και πως γιορτές και γενέθλια για κάποιο σετάκι!
Είσαι τυχερός γιατί ηλικιακά έζησες μια από τις πιο ωραίες Legoδεκαετίες ('80s) & είναι λογικό το διάστημα να είναι από τα αγαπημένα σου θέματα. Εκείνη την εποχή κυκλοφόρησαν σετάκια - έργα τέχνης! Τυχερός επίσης που πάντα ασχολιόσουν έστω και λίγο! Οι περισσότεροι από δω μέσα είχαμε χάσει εντελώς επαφή για αρκετά χρόνια - τα λεγόμενα dark ages - μέχρι που τελικά ασχοληθήκαμε ξανά! Περιμένουμε με χαρά φωτογραφικό υλικό από τη συλλογή σου όποτε μπορέσεις! Smile
Manos_R
Manos_R
Administrator
Administrator

Posts : 5639
Τουβλάκια : 451
Join date : 21/06/2015
Age : 39
Location : Rhodes

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από MoD 1/10/2016, 05:16

@patgeo Ηταν οι σειρές που μεγαλώσαμε και ήταν από τις "αγνές" χωρίς την εμπορευματοποίηση που δυστυχώς υπάρχει πλέον σε πολλές σειρές. Οι κατασκευές ήταν σχετικά απλές και εύκολες να τις μάθουμε σχετικά γρήγορα μετα απο 3-4 φορες που τα χαλάγαμε κ παλι απο την αρχή.. να σκεφτείς ότι σε κάποια πεταγα τις οδηγίες μετά αφου τις είχα μάθει ήδη απέξω χαχα) ... τώρα μερικά είναι τόσο περίπλοκα (μην αναφέρω τις τιμές χαχαχα) που όχι να τα μάθεις απέξω δεν γίνεται αλλά σε μερικά πες ότι καταλάθος σου επεσε κάτω κ εφυγαν αρκετά κομματάκια.. αν δεν έχεις τις οδηγίες εύκαιρες είναι πολύ δύσκολο να τα φτιάξεις σωστά. Και φυσικά μερικά δεν τα χαλάς σχεδόν με τίποτα (πχ. τα κτήρια μοντουλαρ όπως Town Hall, Hotel, Detective..ή κάτι star wars τεράστια falcon, venator κτλ) γιατί είναι κοσμήματα και λυπάσαι  να τα πειράξεις και γιατί για να τα φτιάξεις θές ώρες/μέρες αντί για μερικά λεπτά που ήθελες κάποτε Smile

@Manos_R Λίγο πολύ έτσι δεν ήμασταν όλοι σε αυτές τις ηλικίες; Τώρα είναι λίγο πιο καλομαθημένα τα μικρά και επειδή εχουν πληθώρα παιχνιδιών και ηλεκτρονικών δεν δίνουν την αξία που τους αξίζει.. εμείς είχαμε λίγα και καλά που λέει και ο λαός κ τα εκτιμούσαμε...

Αλλά ας μην επεκταθούμε άλλο σε αυτά τα θέματα γιατί δεν είναι το σωστό σημείο Smile

_________________
MoD ... (aka Δημήτρης)

https://www.flickr.com/MoDgr
MoD
MoD
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 20/09/2016
Location : Ιωάννινα

https://www.flickr.com/MoDgr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Gunman 1/10/2016, 11:56

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Δημήτρη, με το καλό να συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας και να γνωρίσουμε παραπάνω την legoτρέλα σου (γιατί όλοι μία τρέλα με τα lego την έχουμε συνήθως).


Το τελευταίο που ανέφερες με το "λίγα και καλά παιχνίδια" ισχύει... Συνήθως δεν ξέρουν τί έχουν τα παιδάκια και δεν τα δίνουν σημασία.

Εμένα δυστυχώς η μητέρα μου τα παλιά μου σετάκια τα έχει σουταρει xd

Ασχολείσαι καθόλου με δικιές σου δημιιουργίες?? (mocing)

Να ξαναζητήσω συγνώμη από όλο το forum που είμαι απών το τελευταίο διάστημα, αλλά ακόμα η ανακαίνηση του σπιτιού δεν έχει τελειώσει και τρέχω..

Θα τα λέμε Δημήτρη Wink

_________________
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 21139776214_75ebde72fc_o
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25173931585_0ac8babac5_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 31270308952_256cc40e5e_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25080547851_fbe5e91d19_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24987877289_b4fcde50df_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από lolart 1/10/2016, 15:34

Gunman έγραψε:... Να ξαναζητήσω συγνώμη από όλο το forum που είμαι απών το τελευταίο διάστημα, αλλά ακόμα η ανακαίνηση του σπιτιού δεν έχει τελειώσει και τρέχω...

Μοκάρεις σε άλλο επίπεδο, πλέον. lol!

_________________
ΛΟΛΑμένος καλλιτέχνης!
lolart
lolart
Διαγαλαξιακός legoπιλότος
Διαγαλαξιακός legoπιλότος

Posts : 333
Τουβλάκια : 50
Join date : 14/10/2015
Age : 53
Location : Παντού, όπου υπάρχει LEGO.

https://www.spirogero.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από MoD 2/10/2016, 22:45

@Gunman κατα καιρούς κάτι κάνω αλλα δεν φτάνω με τίποτα το δικό σου επίπεδο χαχα

_________________
MoD ... (aka Δημήτρης)

https://www.flickr.com/MoDgr
MoD
MoD
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 20/09/2016
Location : Ιωάννινα

https://www.flickr.com/MoDgr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από MoD 2/10/2016, 22:50

Ωραίο το αυτοκίνητο αλλά και ο πίνακας με τα παρτς απο σκληρούς δίσκους επεξεργαστές κτλ Smile



GiannisM έγραψε:Είμαι ο Γιάννης, 43 αρης.... Έχω δυο καταπληκτικά παιδάκια, την αγορίνα μου και την κοράκλα μου. Είμαι IT Manager σε μια εταιρεία PR. Δεν είμαι φανατικός έτσι όπως πολλοί εδώ αλλά μου αρέσουν τα Lego και γενικότερα τα  Classic, Creator, Mindstorms και Technic.

Έχω αρκετά σετ, 41 για την ακρίβεια. Απλά το σπίτι μικρό και τα περισσότερα είναι σε αποθηκευτικούς χώρους.

Ο Γιώργος μου είχε στείλει ένα mail αρκετό καιρό τώρα απλά κάπου παράπεσε / ξεχάστηκε και δεν μπόρεσα να ασχοληθώ.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση και χαιρετώ όλους τους φίλους εδώ

Καλή συνεχεία

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25k6f0w

_________________
MoD ... (aka Δημήτρης)

https://www.flickr.com/MoDgr
MoD
MoD
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 20/09/2016
Location : Ιωάννινα

https://www.flickr.com/MoDgr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Gunman 12/10/2016, 00:16

MoD έγραψε:@Gunman κατα καιρούς κάτι κάνω αλλα δεν φτάνω με τίποτα το δικό σου επίπεδο χαχα

Δεν είναι θέμα επιπέδου, όλοι με την τριβή βελτιώνονται. Χρόνος, όρεξη και bricks να υπάρχουν @MoD Laughing

_________________
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 21139776214_75ebde72fc_o
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25173931585_0ac8babac5_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 31270308952_256cc40e5e_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25080547851_fbe5e91d19_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24987877289_b4fcde50df_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Van-Helsing 24/10/2016, 00:33

Τίποτα παίδες keep good foruming on.
Wink
Van-Helsing
Van-Helsing
Legoμικρούλης
Legoμικρούλης

Posts : 6
Τουβλάκια : 0
Join date : 28/06/2015
Age : 49
Location : Somewhere out there!

http://www.itexpertsforum.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από learner 26/11/2016, 13:11

Γεια σας και από εμένα, με λένε Ηλία και είμαι 34 χρονών μαθηματικός, μένω Αθήνα. Είμαι αρραβωνιασμένος με Θεσσαλονικιά όμως!!!

Από μικρός είχα μια αγάπη προς τις κατασκευές: puzzle, Lego, Mechano κτλ κτλ.

Η συλλογή μου είναι αρκετά μεγάλη με 154 set εκ των οποίων τα 8 δεν είναι Lego είναι Lepin ( brickset link ). To Πρώτο μου set ήταν το 6235, δεν θυμάμαι ποιος μου το αγόρασε δυστυχώς Sad .  
Το πρώτο μου μεγάλο set που με έκανε να ερωτευτώ τα Lego ήταν το 8880. Από τότε απλά τα λάτρεψα!!!!
 Επειδή στο σπίτι δεν έχω χώρο όλη μου τη συλλογή την έχω στο πατρικό μου σε κουτιά αποθηκευμένη ανά set.
Είχα την τύχη να έχω φίλους που σπούδαζαν στο εξωτερικό και μπόρεσα να αγοράσω το:  10030 που δεν κυκλοφόρησε ποτέ Ελλάδα ( και για τον Gunman) το G678.

Ελπίζω στο μέλλον να καταφέρω να περάσω και γω το μικρόβιο στα παιδιά μου(όταν έρθουν με το καλό) και να φτιάχνουμε μαζί (όπως διάβασα από ένα φίλο πιο πάνω)

Καλή μας αρχή στο forum!!!!

learner
Legoμάστορας
Legoμάστορας

Posts : 37
Τουβλάκια : 1
Join date : 25/11/2016
Age : 42
Location : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Gunman 26/11/2016, 13:19

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Ηλία! Εγώ μετάνιωσα που δεν είχα αγοράσει το 10030 ενώ το σκεφτόμουν...
Αν κρίνω από τον αριθμό των set σου, μόνο learner δεν είσαι.... Ελπίζω οι συζητήσεις μας να σου κεντρίσουν το ενδιαφέρον και να συμμετέχεις και εσύ!!

Brick it on!

_________________
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 21139776214_75ebde72fc_o
Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25173931585_0ac8babac5_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24567079523_8b9f8f1c2d_o  Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 31270308952_256cc40e5e_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 25080547851_fbe5e91d19_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24987877289_b4fcde50df_o Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 24546692893_a8c55498c8_o


flickR
Gunman
Gunman
Administrator
Administrator

Posts : 7168
Τουβλάκια : 1486
Join date : 03/06/2015
Age : 36
Location : Θεσσαλονίκη

http://www.thebrick.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από ironman 26/11/2016, 15:46

Καλώς ήρθες Ηλία. Πρώτα φρόντισε να βάλεις στο τρυπάκι την γυναίκα,η δικία μου π.χ τώρα προσπαθεί να χτίσει το σίνεμα Smile, στα βαθία!
Οπως λέει και ο Γιώργος δεν νομίζω με τόσα σετ να είσαι μαθητευόμενος.
Αν ισχύει το λινκ στο brickset θεωρώ οτι η συλλογή σου ειναι εξαιρετική , παρατήρησα αρκετα bionicle και τα αγαπημένα harry potter.
ironman
ironman
Ο Άρχων
Ο Άρχων

Posts : 2080
Τουβλάκια : 150
Join date : 23/06/2015
Age : 39
Location : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από learner 26/11/2016, 17:02

ironman έγραψε:Καλώς ήρθες Ηλία. Πρώτα φρόντισε να βάλεις στο τρυπάκι την γυναίκα,η δικία μου π.χ τώρα προσπαθεί να χτίσει το σίνεμα Smile, στα βαθία!
Οπως λέει και ο Γιώργος δεν νομίζω με τόσα σετ να είσαι μαθητευόμενος.
Αν ισχύει το λινκ στο brickset θεωρώ οτι η συλλογή σου ειναι εξαιρετική , παρατήρησα αρκετα bionicle και τα αγαπημένα harry potter.

Η γυναίκα στην αρχή τα έβριζε Very Happy όταν βοήθησε στα μπετά για το Brick Bank της άρεσε!!! Θα δείξει. Υ.Γ. το Cinema το έχω ακόμα στα σακουλάκια από τον κινέζο(Lepin) για να το φτιάξω!!!

learner
Legoμάστορας
Legoμάστορας

Posts : 37
Τουβλάκια : 1
Join date : 25/11/2016
Age : 42
Location : Athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελάτε να σας γνωρίσουμε! - Σελίδα 7 Empty Απ: Ελάτε να σας γνωρίσουμε!

Δημοσίευση από Patgeo 26/11/2016, 17:02

Καλώς όρισες στην παρέα μας Ηλία!

Η συλλογή σου, ομολογώ ότι με εντυπωσίασε αρκετά, τόσο για τα Harry Potter σετς, τα Star Wars, όσο και για τα πολλά Technic που έχεις, μιας και είμαι μεγάλος φαν και εγώ, αν και τώρα τελευταία τα έχω παραμελήσει κάπως...

Εύχομαι να περάσεις ευχάριστα τον χρόνο σου στην παρέα μας!
Patgeo
Patgeo
Administrator
Administrator

Posts : 7535
Τουβλάκια : 754
Join date : 01/07/2015
Age : 38
Location : Kavala

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 23 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης